Закрити

Зворотний дзвінок

 » 
 » Що краще, рідкі шпалери або паперові шпалери?

Що краще, рідкі шпалери або паперові шпалери?

Що краще, рідкі шпалери або паперові шпалери?

Рідкі шпалери є альтернативою декоративним штукатурок і паперових шпалер. Проста робота з даним матеріалом і його доступність, підвищують популярність такої обробки. Купити рідкі шпалери можна в будь-якому будівельному гіпермаркеті і через інтернет сайти. Різноманітність кольорової палітри і поверхневих текстур, можливість самостійно створювати тональності, збільшує попит серед споживачів. У цього матеріалу багато переваг, але є й недоліки. Так чи варто міняти паперові шпалери на рідкі, раціональний такий вибір, давайте розбиратися.

Порівняльні характеристики робочих процесів

Існує кілька етапів обробки стін, це підготовка матеріалу, поверхні, а також сам процес нанесення (обклеювання). Що стосується підготовки матеріалу, то тут виграють паперові зразки. Їх просто ріжуть на смужки потрібної довжини, клей розчиняється 3 хвилини, після чого можна приступати до обклеювання. Рідкі суміші слід розвести у воді і настоювати 8 годин - це мінус, готувати матеріал слід завчасно.

Як готується поверхня до декоративної обробки:

Для паперових: закладення ямок, тріщин, при значних пошкодженнях - оштукатурювання поверхні. Обов'язкова грунтовка протигрибковими складами.
Для рідких: слід зробити стіну білою, потім покрити ґрунтовкою, шпаклювати нічого не потрібно, всі порожнечі заповняться, а поверхня вирівняється в процесі накладання суміші.

Тут бал отримують рідкі зразки, вони не вимагають виключно рівної поверхні, можуть використовуватися на нерівних стінах, застосовуватися в обробці складних геометричних фігур, що з паперовим варіантом зробити складно, а часу це займає багато.

Етап виконання оздоблювальних робіт

Паперові: слід правильно відрізати, підібрати малюнок, втративши в обрізаннях багато матеріалу. Нерівність стін і кутів призводить до втрати малюнка, а випадковий прорив на видному місці вимагає заміни всієї смуги. Робота нудна, самостійно робити її важко, доводиться наносити клей на стіну, а іноді і на саму смугу. Великий плюс - стіна швидко заповнюється, всього через 5-10 хвилин у вас буде оброблена метрова смуга.
Рідкі: наносяться полутером із пластику або оргскла. При перших спробах не все вдається, тому рекомендують почати з кута, який буде закритий. Всього через 20 хвилин роботи ви приловчитеся і зможете працювати на повну потужність. Слід розвести достатню кількість матеріалу, щоб не зупинитися на половині стіни.

Змагання двох типів оздоблень

Ціна на рідкі шпалери в Україні, як і на паперові, коливається, і залежить від якості, натуральності матеріалу, зносостійкості, виробника. Тому в цілому тут немає переможців, як, втім, і тих, хто програв, кожен вибирає свій варіант якості і вартості.

Відсутність стиків - головний плюс мокрої обробки, вона лягає суцільним полотном, маскує всі нерівності стін і скоси кутів. При нанесенні суміші з одного замісу на половину стіни, з'єднання з новою партією іноді злегка відрізняється за кольором - це мінус.

Для продовження робіт по рідкому декорування досить окропити краї, а через деякий час можна наносити склад далі. Пошкоджену ділянку можна підмочити і зчистити, після чого нанести новий матеріал. З рулонними шпалерами такого вдіяти не вийде, доведеться міняти всю смугу.

Замовити рідкі шпалери, купити їх через інтернет досить просто. Це стосується і рулонних зразків. Тому тут кожен вибирає для себе прийнятний варіант обробки. Що стосується дизайнерів, то вони на боці мокрого декору. Тут і екологічність, і теплоізоляція, і гігроскопічність, і ремонтопридатність, а головне, великий асортимент текстур і тональностей.

Наверх